dan barbilian ion
profesori

1922-2022 - 100 de ani de existență a liceului!

Citeste mai mult

În 100 de ani de experienţă, Liceul Teoretic "Dan Barbilian" a demonstrat că este o instituție școlară de prestigiu care asigură absolventiilor de ieri si de azi un standard ridicat de instrucție şi educație prin prestaţia didactică a multor generații de dascăli.....

Anunţuri

Anunt important: CONTESTATIILE PENTRU BACALAUREAT 2022 SESIUNEA DE TOAMNA se depun insotite de copie CI in data de 31.08.2022, fizic, la Liceul Teoretic ”Dan Barbilian” sau online, la adresa de mail ce374bac@gmail.com .  Maill-ul va contine copie CI, copie cod anonimizare, numarul de telefon, si cererea de contestatie care va fi descarcata de pe https://isjarges.ro/toate-anunturile. Pentru fiecare proba contestata se face cate o cerere. Presedinte CE, prof. ML.

Anunț pentru inscrierea în clasa a IX-a, anul școlar 2022-2023. Acte necesare vezi AICI

CONVOCATOR pentru Sedinta Adunarii Generale a Asociatiei de Parinti ”Dan Barbilian” in data de 16.04.2022, ora 17.00 vezi AICI

Ediția 2022 a revistei JOC SECUND, realizată de către elevii liceului nostru, poate fi citită acum și online. Scanează codul AICI

Concursul județean interdisciplinar “DAN BARBILIAN – ION BARBU”,  ediția 2022, va avea loc în vineri, 18 martie, la ora 13.00 la sediul liceului din Câmpulung, strada Maior Gâldău, nr. 22C.

Echipajele participante, însoțite de profesorii coordonatori, sunt așteptate începând cu ora 12.30.

Vă așteptăm cu drag!

Pentru concursul "Ion Barbu - Dan Barbilian" aveti un exemplu de subiect AICI

Rezultatele finale ale concursului pentru postul vacant de INFORMATICIAN, pot fi vizualizate AICI

Rezultatele finale ale concursului pentru postul vacant de SECRETAR, pot fi vizualizate AICI

Rezultatele contestatiilor la proba de interviu a concursului pentru postul de SECRETAR, pot vi vizualizate AICI

Rezultatele la proba de interviu a concursului de INFORMATICIAN, din data de 01.03.2022, pot fi vizualizate AICI

Rezultatele la proba de interviu a concursului de SECRETAR din data de 01.03.2022, pot fi vizualizate AICI

Plan de interviu pentru postul de INFORMATICIAN - vezi AICI

Plan de interviu pentru postul de SECRETAR - vezi AICI

Programare la proba de interviu pentru postul de SECRETAR, vezi AICI

Rezultatele contestatiilor la proba scrisa a concursului pentru postul de SECRETAR, pot vi vizualizate AICI

Rezultatele la proba scrisã a concursului de INFORMATICIAN, din data de 23.02.2022, pot fi vizualizate AICI

Rezultatele la proba scrisã a concursului de SECRETAR din data de 23.02.2022, pot fi vizualizate AICI

REZULTATELE CONTESTATIILOR LA ETAPA DE SELECTIE A DOSARELOR PENTRU POSTUL DE SECRETAR pot fi vizualizate AICI

REZULTATELE DUPA ETAPA DE SELECTIE A DOSARELOR PENTRU POSTUL DE INFORMATICIAN  pot fi vizualizate AICI

REZULTATELE DUPA ETAPA DE SELECTIE A DOSARELOR PENTRU POSTUL DE SECRETAR pot fi vizualizate AICI si AICI

ANUNT CONCURSURI

Liceul Teoretic „Dan Barbilian” – Municipiul Câmpulung, Judetul Arges  scoate la concurs, conform HG 286/2011 :

1 post de secretar debutant pe perioada nedeterminata, studii superioare

- Proba scrisa a concursului va avea loc în data de 23.02.2022, ora 12, la sediul Liceului Teoretic „Dan Barbilian”,             din strada Maior Gâldau, nr. 22C , conform calendarului concursului.

- Proba interviului va avea loc în data de 01.03.2022 ora 12, la sediul Liceului Teoretic „Dan Barbilian”, din strada Maior Gâldau, nr. 22C, conform calendarului concursului;

1 post de informatician IA S, vechime minim 12 ani în specialitate, pe perioada nedeterminata, studii superioare,

- Proba scrisa a concursului va avea loc în data de 23.02.2022, ora 16, la sediul Liceului Teoretic „Dan Barbilian”,             din strada Maior Gâldau, nr. 22C , conform calendarului concursului.

- Proba interviului va avea loc în data de 01.03.2022 ora 16, la sediul Liceului Teoretic „Dan Barbilian”, din strada             Maior Gâldau, nr. 22C, conform calendarului concursului;

Vezi toate informatiile AICI

Amplasat în centrul oraşului, liceul atrage mulţi elevi absolvenţi ai clasei a VIII-a din şcolile oraşului Câmpulung, dar şi din comunele limitrofe. Centrala termică proprie, racordată la reţeaua de gaze a oraşului asigură condiţii optime de studiu în anotimplul rece.

Rezultatele şcolare bune sunt o consecinţă firească a preocupărilor cadrelor didactice din liceu pentru ridicarea calităţii procesului instructiv-educativ. În ultimii ani, liceul s-a plasat în primele trei locuri pe judeţ cu un procent foarte bun obţinut la examenul de bacalaureat.

Diplomele obţinute de elevii liceului la concursurile şcolare şi competiţiile sportive sunt mărturia unei munci serioase şi competitive.

Prezentare

Liceul Teoretic „Dan Barbilian” se bucura de pretuire in randul unitatilor de invatamant muscelene.

In prezent dispune de o baza materiala corespunzatoare desfasurarii in bune conditii a procesului de invatamant. Localul actual al liceului are saisprezece sali de clasa, sapte laboratoare si cabinete: fizica, chimie, biologie, doua de informatica, limbi straine, laborator AEL, o sala de sport noua si moderna, un teren de sport.

Mentorul nostru

Citeste mai mult

Ion Barbu (n. Dan Barbilian, 18 martie 1895, Câmpulung-Muscel, d. 11 august 1961, București) a fost un poet și matematician român. Ca matematician, este cunoscut sub numele Dan Barbilian.

Liceul în imagini

Descriere